Forum FAQ Szukaj U¿ytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Nastêpny temat

03.05.2015: Beskid Ma³y: Gaiki i Czupel

Autor Wiadomo¶æ
Têpy dyszel 


Wiek: 44
Do³±czy³: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Sk±d: Tychy
Wys³any: 2015-05-06, 17:55   03.05.2015: Beskid Ma³y: Gaiki i Czupel

Trasa: Miêdzybrodzie Bialskie (330) - Nowy ¦wiat (660) - Gaiki (808) - prze³. Przegibek (663) - Magurka Wilkowicka (909) - Czupel (933) - Miêdzybrodzie Bialskie (330)

Start: 06.45
Meta: 12.20
Czas wycieczki: 5h 35 min.

Dystans: 16,9 km,
Maksymalne przewy¿szenie: ok. 600 m,
Suma wzniesieñ: ok. 800 m

Kolejna ,,ekskursja" z cyklu ponownego odwiedzenia ,,starych k±tów". No, mo¿e za wyj±tkiem odcinka Miêdzybrodzie Bialskie - Nowy ¦wiat - Gaiki, którym nigdy wcze¶niej nie szed³em, wiêc chcia³em siê przekonaæ, czy warto.

Pisz±c w skrócie - warto !

W ,,Nowym ¦wiecie"



Góra religijna czyli H(Ch)robacza £±ka - ponoæ obecnie ju¿ bezwidokowa. Trzeba bêdzie kiedy¶ to sprawdziæ.



Jako, ¿e stary, gruby i schorowany jestem :P , wiêc ,,popas goni popas". Ca³kiem fajny ten ,,Nowy ¦wiat" a w zasadzie widoki z niego.



O tym, ¿e z Gaików widoków nie ma, wiedzia³em ju¿ wcze¶niej. Tutaj tego potwierdzenie.



Na prze³omie XIX i XX wieku, na Gaikach sta³a wie¿a obserwacyjna, szkoda, ¿e nie przetrwa³a do naszych czasów.

Schodz±c na prze³êcz Przegibek mam ,,takie cu¶"



Ale to co najciekawsze, dopiero przede mn±. Podej¶cie ju¿ bezpo¶rednio na Magurkê Wilkowick±. Sporo siê tu zmieni³o od ostatniej (7 lat temu) wizyty.
,,¦cie¿ka" momentami tak szeroka i dobrze utwardzona, ¿e z powodzeniem zmie¶ci³yby siê na niej ze trzy TIRY-jeden obok drugiego. A mo¿e nawet cztery.

No có¿, dostosowanie terenu dla narciarzy biegowych wymaga³o ,,co nieco" pracy.

Ale co¶ za co¶ - mam wra¿enie, ¿e ten odcinek jest bardziej widokowy, ni¿ kiedy¶.





A¿ nie chcia³o siê stamt±d odchodziæ, tym bardziej, ¿e i u³atwienia dla turystów siê znalaz³y.....



W koñcu umieszczam swoje jak¿e piêkne lico :dev w schronisku na Magurce Wilkowickiej.



cepra niestety nie by³o. Rekompensuje zatem swój smutek, patrz±c w kierunku Beskidu ¯ywieckiego i ¦l±skiego. Aura lekko ,,zawiesista" plus zdjêcia pod s³oñce bez fitra ale co¶ tam widaæ :P





Przez ca³y czas pobytu na Czuplu, ¿y³em w b³êdnym oczywi¶cie mniemaniu, ¿e nale¿y tylko do mnie.



Bardzo to dziwne, bo spodziewa³em siê tzw. t³umów i ¶wiadomie tam szed³em na spotkanie z t³umem a tu...¿ywej duszy nie spotka³em.

Tym bardziej dziwne, bo Czupel zacnym miejscem widokowym jest. ¦pieszcie siê, m³odnik ju¿ podrasta.









Dzieñ turystyczny koñczê wzruszaj±c siê :P ¯arem w ,,tysi±cu" odcieni wiosny.



Podsumowuj±c - niby miejsca dobrze mi znane, niby te same. Ale bêd±c tam po raz kolejny, jednak by³o inaczej ni¿ wtedy. Lepiej czy gorzej ? Tego nie wiem. Po prostu inaczej......
Jak dla mnie, ta czê¶æ Beskidu Ma³ego jest ciekawsza od tzw. Gór Zasolskich.

Szczegó³y:
https://picasaweb.google....068731154469234
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Pa¼ 2013
Posty: 2931
Sk±d: Brzesko
Wys³any: 2015-05-06, 18:27   

Zmówili¶cie siê na ten Beskid Ma³y czy jak?! :-o Kto jeszcze? Kto da wiêcej? ;)

Niektórzy nie lubi± Magurki ze wzglêdu na to, ¿e jest do niej ³atwy dostêp, a w zwi±zku z tym du¿o turystów, ale mnie siê tam bardzo podoba. Choæby ze wzglêdu na widoki w³a¶nie :) ..a jak sam piszesz, t³umów te¿ podobno nie by³o. Gdzie siê podzia³y t³umy, które mo¿na by potem obsmarowywaæ za nieturystyczne zachowania?! :dev

£adne zdjêcia, jak zwykle. :-o
_________________
Jestem tu gdzie stojê, ale je¶li siê ruszê, to mogê siê zgubiæ.
 
 
sprocket73


Do³±czy³: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wys³any: 2015-05-06, 18:48   

a w jaskini na Magurce czemu nie by³?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Majka 


Do³±czy³a: 30 Lip 2014
Posty: 919
Sk±d: Beskid Ma³y/ Kraków
Wys³any: 2015-05-06, 19:56   

Bezszlakowo na Rogacz warto jeszcze podej¶æ po zej¶ciu z Czupla. Fajna perspektywa na ¯ar z naprzeciwka.A wycieczka widzê bardzo udana. Beskid Ma³y gór±! Przynajmniej w ostatni weekend.Kto tam jeszcze by³ -rêka do góry. :lol
_________________
"Wokó³ góry, góry i góry
I ca³e moje ¿ycie w górach..."
 
 
ceper 


Do³±czy³: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wys³any: 2015-05-06, 23:27   

Bombo, na Magurce nocowa³em, na Czuplu by³em 4x o ró¿nych porach i warto tam i¶æ kolejny raz. Planujê w weekend koñcem maja przej¶cie ze Straconki lub z )( Przegibek przez Czupel, ¯ar i Potrójn± (herbatka) na Leskowiec, gdzie zamierzam siê uduchowiæ i wzmocniæ swe morale. Podczas drogi powrotnej na chwile zw±tpienia nie pozwoli Hrobacza £±ka, gdzie zregenerujê si³y wewnêtrzne. Pamiêtaj: wszystko siedzi w g³ówce, nie w nogach ;)
_________________
Bo kto ma, temu bêdzie dodane, i nadmiar mieæ bêdzie; kto za¶ nie ma, temu zabior± równie¿ to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a bêdzie jeszcze lepiej.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Do³±czy³: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Sk±d: Kraków
Wys³any: 2015-05-06, 23:27   

Dobre! Wiesna! Jak zawsze jestem kontent po Twojej relacji :-)
_________________
W mie¶cie mo¿esz kogo¶ znaæ dziesiêæ lat i go nie poznaæ. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
sokó³


Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2015-05-07, 11:32   

£adnie, zielono, prawdziwa majówka!
Mnie jako¶ te¿ ta czê¶æ ma³ego bardziej przekonuje, chocia¿ ma jedn± podstawow± wadê. Strasznie ma³a jest. I brakuje takiego strza³u a'la Potrójna.
Profil Facebook
 
 
maurycy 


Do³±czy³: 17 Lis 2013
Posty: 899
Sk±d: Bielsko okolice
Wys³any: 2015-05-07, 19:16   

Majka napisa³/a:
Beskid Ma³y gór±! Przynajmniej w ostatni weekend.Kto tam jeszcze by³ -rêka do góry. :lol
:lap2
Bylo sie trzy dni :)
 
 
Têpy dyszel 


Wiek: 44
Do³±czy³: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Sk±d: Tychy
Wys³any: 2015-05-08, 18:16   

nes_ska napisa³/a:
Zmówili¶cie siê na ten Beskid Ma³y czy jak?!

Nie. W dniu dzisiejszym zmieni³em pasmo. Nawet by³ ¶nieg i to miejscami do...kolan. A pod ¶niegiem....potoki.
Straszna ta strona s³owacka.

sprocket73 napisa³/a:
a w jaskini na Magurce czemu nie by³?

Panie, jestem powa¿nym :P turyst± powierzchniowym. Pisz±c powa¿niej, jako¶ nie szuka³em i ,,ci¶nienia" na jaskiniê nie mia³em. A nawet gdybym szuka³, to i tak prawdopodobnie bym jej nie znalaz³.....

Majka napisa³/a:
Bezszlakowo na Rogacz warto jeszcze podej¶æ po zej¶ciu z Czupla.

Nie szed³em, by³em pewien, ¿e góra jest ca³kowicie zalesiona. No ale nie jest, jak siê okazuje :dev

sokó³ napisa³/a:
I brakuje takiego strza³u a'la Potrójna.

Jak dla mnie - ³adne widoki z Potrójnej i owszem ale ma³o ,,przestrzenne" i sporo drzewa albo krzaki przys³aniaj±.....
 
 
Majka 


Do³±czy³a: 30 Lip 2014
Posty: 919
Sk±d: Beskid Ma³y/ Kraków
Wys³any: 2015-05-08, 18:32   

Rogacz niby jest zalesiony, ale nie ca³kiem.Sporo z niego widaæ. ro¶linno¶æ te¿ na nim ciekawa.





 
 
Malgo Klapkoviæ 


Wiek: 37
Do³±czy³a: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wys³any: 2015-05-12, 19:18   

Bardzo ³adna zieleñ na ³adnych zdjêciach, dobrze, ¿e Têpy dyszlu wróci³e¶ ju¿ na górskie szlaki :)
 
 
presto 


Wiek: 49
Do³±czy³: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Sk±d: Czelad¼
Wys³any: 2015-05-15, 12:59   

Trasa od dawna w planach, ale w tym roku ze wzglêdu na to, ¿e planowanych jest góra 5 gorskich wypadów obra³em sobie za cel miejsca odleglejsze.
Choæ kto wie, czy taka "bliska" trasa nie bêdzie odpowiedni± na zakoñczenie sezonu np.w listopadzie
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Dobromi³ 


Do³±czy³: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wys³any: 2015-05-15, 13:10   

presto napisa³/a:
Choæ kto wie, czy taka "bliska" trasa nie bêdzie odpowiedni± na zakoñczenie sezonu np.w listopadzie


Uwaga !!! Uwaga !!! :D W t± niedzielê jest planowany najazd ... 150 osób na schronisku na Magurce.
_________________
Decyzj± administracji Dobromi³ otrzyma³ nagany :
- za obra¼liw± formê wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych u¿ytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których siê odnosi
- za relacjê przypisan± do niew³a¶ciwego dzia³u
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group